Dziękując za Wasze słowa, opisy doświadczeń związane z naszą wspólną pracą, której mieliśmy okazję wspólnie doświadczać na przestrzeni ostatnich blisko 15-tu lat, zamieszczam Wasze słowa, by być może zainspirować inne Osoby do wspólnej Praktyki Kreatywnej Zmiany.

Serdecznie pozdrawiam, Michał Kułakowski 🙂 🙂 🙂

🙂 🙂 🙂

“Dzisiejszy warsztat był podróżą w głąb siebie, powrotem do domu. Z tego miejsca bezpiecznego i w pełni wypełnionego akceptacją mogłam uwolnić to, co ograniczało dostęp do najgłębszego pragnienia. Wypowiedzenie tego pragnienia na głos uwolniło cały potencjał do realizacji w rzeczywistości.
Stało się realne i zintegrowane na poziomie ciała i umysłu.
Cały proces trwa kilka minut, potem następuje integracja i nic nie pozstaje już takie jak było. Poczucie rozluźnienia i uwolnienia napięć z ciała jest jak ponownie narodzenie.
Oddech przepływa swobodniej i głębiej.
A pragnienie otrzymało status realizacji … bo tak naprawdę to czego pragnę już jest. Przysłaniały je tylko ukryte blokady.
Dziękuję Michał za piękny proces, za Twoją pełną delikatności, wrażliwości akceptującą obecność.
Dzięki której mogłam doświadczyć głębokiego kontaktu ze sobą na poziomie umysłu, ciała i duszy.
Z czułością i wdzięcznością raz jeszcze dziękuję.”

Katarzyna Orzeszek
PCC Coach biznesu, Nauczyciel, Superwizor Coachingu.

🙂 🙂 🙂

“Niedziela. CORE Practice – warsztat z Michałem.
Znając Michała, wiedziałam, że będzie wartościowo, rozwojowo i zaskakująco. I tak właśnie było. A wszystko niespiesznie, z delikatnością i wrażliwością. W czasie warsztatu wiedza zintegrowana z praktyką – Praktyką CORE. Zintegrowanie odbywało się na wielu poziomach: coacha z samym sobą, coacha z klientem, coacha w swojej profesji. Warsztat to nie tylko sposób na poszerzenie wiedzy coacha, to przede wszystkim doświadczanie coachingu w pięknej, towarzyszącej, głębokiej, wglądowej realizacji, Dziękuję Michał.
Czekam na kolejne spotkanie z akceptacją niecierpliwości, która mi towarzyszy.”

Małgorzata Gumowska
Mentor i Coach Dobrych Relacji. Doradca Rozwoju Osobistego, Specjalista w zakresie strategii komunikacyjnych oraz budowania i ulepszania relacji z innymi i z samym sobą.

🙂 🙂 🙂

“Michale, warsztaty z Tobą to niesamowite doświadczenie. Nie mogę doczekać się kolejnych. Za wszystkie emocje i wzruszenia jestem Tobie ogromnie wdzięczna. Takich nauczycieli nam potrzeba.
Dziękuję!”

Małgorzata Iwaniuk
Międzynarodowy trener Mindfulness Kids Programme – London, terapeuta, psycholog, pedagog, neurologopeda, neurodydaktyk, coach. Założycielka Royal School pod Krakowem (prywatna szkoła podstawowa). Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, neurodydaktyki oraz licznych kursów pedagogicznych. Autorka własnych programów nauczania. Pasjonatka neuronauk oraz edukacji przez zaangażowanie. Jako pierwsza w Polsce wdrożyła w szkole program mindfulness dla uczniów własnych placówek, ucząc ich uważności i czerpania radości z procesu nauki. Wielokrotnie cytowana i polecana przez pedagogów, rodziców, a także ogólnopolskie media.

🙂 🙂 🙂

“Piękne ciepłe bycie ze sobą i z drugim człowiekiem. Dla siebie i dla innych. Nowy głęboki poziom akceptacji i czerpania wiedzy z symptomów. Wyjście z nawykowej kognitywnej obróbki danych a zagłębienie się we współodczuwanie z ciałem. Dziękuję. Naprawdę warto “pracować” w ten sposób. Pasuje to do Nowej Ziemi, którą tworzymy.”

Monika Zubrzycka-Nowak
Akredytowany coach i superwizor Izby Coachingu, Trener, Mentor. Przewodnicząca Komisji ds. Akredytacji Izby Coachingu. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju. Współautorka książek „Czym (nie) jest coaching. Prawdy i mity o coachingu” oraz „Coaching zdrowia”.

🙂 🙂 🙂

Mam pewną trudność, by słowami opisać to, co się dzieje podczas tych warsztatów.
D o ś w i a d c z a m każdą komórką siebie i drugą osobę. To stan flow – kreatywny intuicyjny stan, który najpierw buduję w sobie, żeby później dzielić się tym z innymi.
Jako klient doświadczam niesamowitej uwagi, takiej szczerej z poziomu serca, nie z głowy, obecności, tu i teraz, towarzyszenia, a nie poganiania, akceptacji. Czuję wtedy, że jest miejsce dla wszystkiego, co przyjdzie. To jest uwalniające i otwierające na kreatywną zmianę.
Jako coach pracujący w tej metodzie, czuję, że daję jeszcze więcej uwagi, niż zwykle. Jestem, ale w sumie mnie nie ma. Nie myślę o następnym pytaniu – czuję go. Jesteśmy z coachee w jednym polu, razem go tworzymy, wszystko dzieje się samo. Uczę się od coachee, czego on potrzebuje, i idę za nim, towarzyszę, daję przestrzeń, uważność, akceptację, i zmiany same się dzieją. Cały proces dla mnie mija w stanie flow.
Czuję, że dajesz nam proste i bardzo głębokie narzędzie do pracy ze sobą i drugą osobą.
To coaching holistyczny, gdzie body, mind&soul są zaopiekowane, wysłuchane, zauważone.
Michale, jesteś bardzo inspirującym Nauczycielem i dziękuję ogromnie wszechświatu za nasze spotkanie!
Ogromnie dziękuję za dzisiaj ! Proces dalej we mnie trwa.

Dariya Lebedeva – Jaskólska
Chakra trainer | Holistic coach to be

🙂 🙂 🙂

Michał dziękuję że otworzyłeś przede mną drzwi do pracy z drugim człowiekiem na poziomie, którego wcześniej nie doświadczyłam. A sporo już szkoleń za mną.
Głębokie doświadczenie zarówno bycia zobaczoną jak i zobaczenia drugiego człowieka w całości, na trzech poziomach- umysłu, serca i trzewi.
Jaką to daje moc !
Od pierwszego spotkania z CORE Practice – Praktyką Kreatywnej Zmiany, wiem, że to moje. Takie naprawdę całościowe, holistyczne bycie i wspieranie drugiego człowieka w zmianie. Totalna akceptacja i stworzenie bezpiecznej przestrzeni do spotkania i usłyszenia samego siebie. Nieraz po raz pierwszy w życiu.
Bardzo tego teraz wszyscy potrzebujemy.

Joanna Gawlik-Dziadoń
Akredytowany coach i superwizor ICC, trener biznesu z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim, trener FRIS®Style Myślenia i Działania oraz facylitator Action Learning. Członek prezydium Izby Coachingu.

🙂 🙂 🙂

Witaj Michał,
dziękuję za bardzo twórcze i profesjonalne zajęcia.
Jestem pod wrażeniem Twojego zaangażowania i wiedzy, oczywiście całe życie człowiek się uczy:), to było dla mnie wyjątkowe zapoznać się z Twoimi zajęciami.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Sylwia Barsow
Psycholog kliniczny, psychoterapeuta, certyfikowany psychoonkolog, certyfikowany superwizor i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

🙂 🙂 🙂

Outplacement Coaching 🙂 🙂 🙂 :

„Dawno, dawno temu, mimo iż miałam świetną pracę, pracodawca: firma z misją, rozwój, zarobki, czułam, że chcę czegoś innego. Nie wiedziałam dokładnie czego a w dodatku miałam wrażenie, że 'wybrzydzam’. Mam wszystko, czego potrzeba a jednak nie jestem w pełni zadowolona. Nie byłam spełniona.
Któregoś razu rozmawiałam z wyśmienitym coachem. Opowiadałam mu, o mojej sytuacji i że czuję się związana z firmą i byłabym nielojalna odchodząc. Ta rozmowa zmieniła wszystko, doznałam olśnienia i poszłam swoją drogą. Idę nią do dziś, mimo błądzenia, cofania się, wkraczania na nieznane tereny, idę do przodu.
Chcę się z wami podzielić najważniejszym dla mnie fragmentem tej rozmowy coachingowej:
Coach: co cię trzyma w tej firmie?
Ja: jej misja i wizja, wspieranie innych
Coach : a na co mogłabyś tę misję i wizję zamienić?
Ja: (olśnienie!) na moją własną!!!
Coach: a jaka jest Twoja własna?
Ja: stoję przed dużą grupą ludzi, pewnie i odważnie, z uśmiechem. Wiem, że pójdą za mną. Wiem, że ich wspieram. Dzielę się czymś dobrym.
Mówiąc to czułam, jak przepływa przeze mnie dobra energia, jak rwę się do działania!
Tamta rozmowa coachingowa zmieniła moje życie. Nie pamiętam teraz kiedy to dokładnie było, może z 10 lat temu, może 15. Zaczęłam samodzielnie organizować i prowadzić szkolenia. Skończyłam szkołę coachingu, zaczęłam praktykę coachingową, wciąż się rozwijałam, potem prowadziłam wykłady na wyższych uczelniach.
Dziś pracuję z małymi i większymi firmami, ale też z osobami, które również szukają swojej misji, odkrywają własne wartości i talenty.
Zawsze będę wdzięcznaTobie Michale, za to pytanie, które mi wtedy postawiłeś. O moją własną misję.
Ufam Twojej intuicji, mądrości, która płynie przez Twoje serce i doświadczeniu. Bardzo doceniam, że dzielisz się praktyką. Chcę z tego korzystać jak najwięcej

To taka publiczna rekomendacja od serca.

Wierzę, że im więcej my wszyscy robimy dla innych, tym więcej dobrego do nas wraca, ale też zmieniamy świat na lepsze. Każdym małym dobrym krokiem. Codziennie.
A ja chciałabym by ludzie czerpali z życia jak najwięcej radości i mam nadzieję, że w tym wam pomagam

Katarzyna Dąbrowska (Żmijewska)
business coach w Katarzyna Dąbrowska Active Coaching
Autorka książki “Sukces Lidera” (Rok 2020)

🙂 🙂 🙂

Doświadczyłem na sesji z Michałem głębokiego uczucia, które w sobie noszę jakby zakotwiczone dobro. Bardzo pozytywnie to wpływa na moją codzienną postawę i działanie.

John-Edward Baron de Sanitas
Coach, Master of Counseling and Coaching, Lecturer, Coach ICF PCC, HR-Partner, Consultant. (Rok 2020)

🙂 🙂 🙂

W swoim życiu przechodziłem ciężki okres, który mógł przekreślić moją sportową karierę. Postanowiłem zadzwonić wtedy do Michała, który współpracuje z naszą drużyną. Michał jest człowiekiem, którego można obdarzyć zaufaniem. Już po naszym pierwszym spotkaniu poczułem przypływ pozytywnej energii. Z każdym kolejnym spotkaniem było coraz lepiej.
Uczyłem się od niego rzeczy, o których nie miałem pojęcia a pomagają nie tylko podczas krytycznych sytuacji na boisku, ale i w życiu codziennym.
Mogę śmiało powiedzieć, że Michał jest jednym z twórców mojego sukcesu, znów zacząłem wierzyć w swoje możliwości i obudziłem w sobie „oko tygrysa”.
Dzięki jego “Praktykom” zostałem vice-mistrzem Polski i zdobyłem tytuł „Najlepszego Defensywnego Liniowego sezonu 2013”.
Pracę z Michałem polecam każdemu, kto chce zmienić swoje życie na lepsze.
Konrad Paszkiewicz
#51
Warsaw Eagles (Rok 2012/2013)

🙂 🙂 🙂

Michał, to co jest ujmujące w Twojej pracy, to Twój sposób bycia, sposób patrzenia, mówienia, głos i to wszystko co niewerbalne, ma najwiekszą moc. To jest vibe, który wynika z tego kim jesteś. Dla mnie treść ma drugorzędne znaczenie, chociaż cała jestem za tym, żeby teraz skupić się na tworzeniu kreowaniu rzeczywistości i tworzyć ja z poziomu swojej jaźni, swojego Ja. Wsłuchiwanie się w głos serca i podążanie za nim dla mnie świadczy o zaufaniu, odwadze. To co robisz, uczy ludzi właśnie tego, dlatego tak ważne w Świecie, który się przebudowuje, tworzy na nowo już w zupełnie innej odsłonie. Jestem podekscytowana i z chęcią będę brała w tym udział. Z wdzięcznością.

Pozdrawiam serdecznie,
Julita Popiołek. 
Trener, Mentor Coach, Facylitator, Trener i Coach Agile Profile, Nauczyciel Akademicki. Cocreatio. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu. (Rok 2020)

🙂 🙂 🙂

Z wielką przyjemnością w dniu otrzymania wiadomości o zdaniu egzaminu ACC ( ICF) , chciałam podziękować mojemu Przewodnikowi i Mentorowi Michałowi Kułakowskiemu.
Pewien etap pracy pod Twoim okiem Michale mamy za sobą.
W trakcie tych ponad 7 miesięcy rozpoczęłam zupełnie nowy rozdział i poczułam nową jakość życia. Nauczyłam się między innymi, że nie zawsze to, co trudne musi być bolesne i nieprzyjemne (tak się często o tym mówi).
Odkryłam w sobie nowy system podejmowania decyzji, już nie tylko “zero-jedynkowy”. Nabrałam pokory (mam nadzieję), poznałam siebie, zaakceptowałam pewne rozedrgane części. Bywało ciężko, bywałam zła i niecierpliwa. Chciałam szybciej, więcej na już. „Tu i teraz”- mówiłam. A Ty mój Mentorze spokojnie, stabilnie kontynuowałeś rozmowy, wspierałeś. Kiedy odkrywałam coś i cieszyłam się z nowego, pojawiało się kolejne okno i nowe spojrzenie. Przyjęłam nowe oprogramowanie, nie boję się już porażek tak jak to bywało wcześniej. Jestem gotowa, ciekawa i bardzo wdzięczna za oświetlenie mi tego, czego sama wcześniej nie dostrzegałam.
Polecam wszystkim pracę pod okiem Michała.
Możecie czuć się bezpiecznie w podróżowaniu po doświadczeniach nawet a zwłaszcza wtedy, kiedy wcale się tak nie czujecie.

Jeszcze raz dziękuję Michale,
Z szacunkiem,
Małgorzata Jastrzębska
Coach ACC ICF, trener, uSteru. (Rok 2012/2013)

🙂 🙂 🙂

Dzięki jeszcze raz za warsztat, atmosferę i narzędzia. Inspirujące i efektywne, pracujące na głębokim poziomie. Nadal jestem pod wrażeniem!

Edyta Hillesland,
Executive Coach, Hillesland Coaching and Consulting

Była dyrektor generalny Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita S.A. (Rok 2009)

🙂 🙂 🙂

Niniejszym potwierdzam, iż Pan Michał Kułakowski prowadził procesy coachingowe dla kadry managerskiej firmy ING Usługi Finansowe.
Wszystkie były ukierunkowane na wzrost efektywności i podnoszenie rezultatów biznesowych.
Pan Michał Kułakowski jest ekspertem w coachingu biznesowym nastawionym na rozwój umiejętności przywódczych i managerskich. Wykorzystywane przez niego metody przynoszą realizację stawianych przed procesem coachingowym celów. Poprzez głębokie zaangażowanie w każdą aktywność jakiej się podejmuje, dociera do przyczyn powstawania i wspiera rozwiązywanie problemów, nie ograniczając się jedynie do likwidacji objawów ich istnienia.
Pan Michał Kułakowski stale poszerza swoja wiedzę  z zakresu coachingu, przed rozpoczęciem procesu dba o rozpoznanie otoczenia w jakim funkcjonują jego klienci, aby maksymalnie wesprzeć ich w rozwoju i odnoszeniu sukcesów.
Pan Michał Kułakowski nie tylko prowadził procesy coachingowe, również chętnie dzielił się swoją wiedzą z pracownikami naszej firmy w ramach szkoleń. Ekspertyza jaką posiada, sprawność posługiwania się różnymi technikami coachingowymi oraz doświadczenie trenerskie sprawia, ze jest świetnym nauczycielem dla innych.
Praca Pana Michała Kułakowskiego dla ING Usługi Finansowe przyniosła wymierne korzyści zarówno w perspektywie firmy, jak również w osobistym rozwoju naszych pracowników, którzy pracę z Panem Michałem nazywają niezapomnianą przygodą rozwojową.
Bardzo dziękuję Panu Michałowi Kułakowskiemu za zaangażowanie i współpracę. Mam nadzieję, ze będziemy mogli współpracować w przyszłości.

Z poważaniem,

Przemysław Stalica

Dyrektor ds. Rozwoju Potencjału Ludzkiego ING Usługi Finansowe S.A.

🙂 🙂 🙂

Poznałem Michała przypadkiem na krakowskim Kazimierzu. Nie spodziewałem się wówczas, że narodzi się z tego dłuższa znajomość i wspaniałe doświadczenie coachingowe. Pomysł na wspólny coaching narodził się również nieco przypadkiem – w trakcie rozmowy na Facebooku, w której skarżyłem się na ślepy zaułek, w jakim znalazłem się zawodowo.
Tematem przewodnim naszych sesji, które odbywały się telefonicznie lub za pomocą Skype’a, było wyjście z owego ślepego zaułka. Teraz, patrząc wstecz, widzę, że już na pierwszej sesji dotarliśmy do sedna.
Opowiadałem o tym, co dla mnie ważne, wyliczałem cele i wartości. Wydawało mi się, że mam ten temat doskonale przemyślany. Tymczasem Michał drążył coraz głębiej, wyprowadzając mnie z utartych ścieżek na zupełnie nowe pola. Na rezultaty nie trzeba było czekać: pod koniec sesji odkryłem dwie rzeczy, które znaczyły dla mnie najwięcej, do których wszystko się sprowadzało. Byłem pod ogromnym wrażeniem – do dziś są to dla mnie dwa słowa-klucze, które pozwalają mi szybko ocenić, czy zmierzam we właściwym kierunku. Na kolejnych sesjach poruszaliśmy tematy różnych blokad i przeszkód, które nie pozwalały mi osiągnąć moich celów.

Są trzy rzeczy w coachingu Michała, które robiły na mnie najmocniejsze wrażenie.

Po pierwsze, jego niesamowita skuteczność. Na początku każdej sesji ustalaliśmy cel, jaki chcę osiągnąć w ciągu pół godziny czy godziny. Kiedy mówiłem o tym, co chciałbym sobie wziąć z naszego spotkania, często powątpiewałem w duchu – wydawało mi się, że niemożliwe jest dokonać znaczącej zmiany w ciągu marnej godziny.

A jednak w jakiś sposób Michał potrafił poprowadzić rozmowę we właściwym kierunku. Po każdej sesji mówiłem sam do siebie z niedowierzaniem: „Jak on to „znowu” zrobił?!” Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że na każdej sesji dostałem to, po co przyszedłem i to z nawiązką.

Druga cecha Michała, która bardzo pomagała mi w pracy, to jego niezwykłe skupienie i zaangażowanie. Czułem, że słucha każdego mojego słowa. Potrafił sparafrazować moją wypowiedź sprzed paru minut dokładniej, niż ja sam ją pamiętałem. Wychwytywał najważniejsze elementy i przypominał mi je, kiedy były potrzebne. Nie trzymał się też ślepo czasu: kiedy dostrzegał, że ustalony czas okazał się zbyt krótki na przepracowanie tematu, sam proponował, żeby przedłużyć sesję. Miałem mocne poczucie, że na sesji najważniejsze jest dla niego moje zadowolenie i że nie ustanie dopóki nie pomoże mi osiągnąć tego, co ustaliliśmy na początku.

Po trzecie, Michał odnosił się do mnie zawsze z ogromnym szacunkiem i uważnością. Myślę, że ta jego postawa sama w sobie jest już potężnym narzędziem coachingowym. Znany trener powiedział kiedyś, że najlepszym sposobem na wprowadzenie kogoś w odpowiedni stan świadomości jest samemu się w tym stanie znaleźć.

Pracując z Michałem odczułem, że jest w tych słowach sporo racji. Jego skupienie pomagało mi się skupić, jego szacunek pokazywał mi, jak samemu mogę siebie bardziej szanować. W końcu jego otwartość pozwalała mi samemu otworzyć się na nieznane mi obszary mojego własnego ja.
W życiu pracowałem z kilkoma różnymi coachami i bez wahania palmę pierwszeństwa przyznaję Michałowi. Te kilka sesji wywarło trwały wpływ na moje postrzeganie świata: teraz lepiej rozumiem, czego naprawdę potrzebuję w rozwoju zawodowym i mam więcej odwagi, żeby po to sięgać.
S.

🙂 🙂 🙂

„Szczęście jest wtedy, kiedy to, co myślisz,
co mówisz i to, co robisz jest ze sobą w harmonii” M. Ghandi

To motto czuję po naszym weekendowym spotkaniu (mentoringowym) jeszcze mocniej i wróciło inne – „bądź zmianą, którą pragniesz widzieć w świecie”…
Pracy własnej ciąg dalszy, zaufanie sobie i swojej głębokiej Mądrości  żeby była spójność i flow myślę, że dobry na to czas dla mnie. Jestem jeszcze trochę w chaosie, a jednocześnie spokojna. Chyba trochę czasu na przyswojenie… tylko ze spokojem i błogosławieństwem.
Rozpisałam się. Michał, dziękuję Ci jeszcze raz BARDZO.
Twój spokój, delikatność, ciepło i akceptacja plus konstruktywne feedbacki – dla mnie mega pozytywna bomba, cieszę się bardzo, że przyjechałam, byłam i z Wami pracowałam (zarówno jako coach jak i klient- dużo ważnego dla mnie się zadziało) – ogromna wartość, niesamowite doświadczenie.

Miłego dnia,
Marzena Kutermak

Psycholog, Coach

Uczestniczka mentoringu grupowego (Rok 2013)

🙂 🙂 🙂

W głowie i sercu kłębowisko, więc powiem krótko: POLECAM 🙂 Dużo energii, merytorycznie, rozwojowo, energetycznie, wcale nie łatwo ;). Wewnętrzna integracja, intelektualny rozwój i humor. 🙂 Michał – dziękuję, choć w takich momentach wydaje się, że chciałoby się to słowo powtórzyć wiele razy. Nie ma momentu w życiu, w którym wiedzielibyśmy już wszystko. I to jest cudne, że zawsze można się rozwijać! Również dzięki warsztatom u Michała.


Jeszcze raz dzięki 🙂
Aleksandra Stępień

Coach, właścicielka księgarni Prus w Warszawie

Uczestniczka warsztatów Qi Flow  –  the Core of Coaching (Rok 2013)

🙂 🙂 🙂

“ Michał,
(…) Czizes, naprawdę jestem pod wrażeniem!
Ta-daaaam!
W ciągu tego weekendu przeżyłam jeden z najlepszych procesów w swoim życiu. Doznania świetne. Wygodne i niewygodne. Wiele się nauczyłam. O sobie również. Po tym weekendzie coaching ma dla mnie jeszcze większą wartość. Urzeka mnie Twoje zaangażowanie, wiedza, uważność, poczucie bezpieczeństwa, jakie dajesz. Przestrzeń i odwaga, z jaką pokazujesz swoje podejście. Za co Ci szczególnie dziękuję, to za otwartość, która tak mi pomogła… (…)

Dominika Miodońska
Coach, socjolog, przedsiębiorca


Współwłaściciel Toru Kartingowego Mała Monza

Uczestniczka warsztatów coachingowych

🙂 🙂 🙂

Cześć Michał,
Dziękuję za szkolenie.
Cieszę się, że mogłam pracować nazwę to z ,,prawdziwym coachem’’. Wcześniej uczestniczyłam w różnych szkoleniach, a to szkolenie było dla mnie inne. Co to znaczy inne?
Nie dostałam wprost odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ale poprzez zadane przez Ciebie pytanie sama miałam za cel znaleźć odpowiedzi na nie i odpowiedzenie sobie samej.
Podobała mi się także atmosfera, która została stworzona podczas szkolenia a także ćwiczenia, które sprawiły, że było ciekawiej.
Sporo czasu miałam też żeby pomyśleć o szkoleniu na trasie Warszawa – 3miasto:)
I wiem, że dużo dostałam i czuję też pewien niedosyt. Mam nadzieję, że będzie kolejne spotkanie.
Wielkie dzięki za spotkanie.
Życzę sukcesów i powodzenia w Pekinie 🙂

Pozdrawiam,
Agnieszka Krzywiec

Przedstawiciel Handlowy
 GTI Travel Poland Sp. z o.o.

🙂 🙂 🙂

To były dla mnie świetne warsztaty. Polecam każdemu, kto chce poznać inną wartość i wymiar relacji, inny rodzaj pracy z klientem. I nie tylko to, bo można też poznać trochę „innego” siebie. Niesamowity klimat warsztatów z krążącą wszędzie pozytywną energią, mała kameralna grupa.  Michał, jego spokój, sposób prowadzenia, wiedza, ciekawe formy pracy powodowały, że chętnie, łatwo i szybko przyswajałam to, co mogłam i potrzebowałam tam dostać… A dostałam dużo. Nowe, dla mnie lepsze spojrzenie na świat, siebie.. Umiejętność osiągania własnego spokoju i harmonii.  Aż wreszcie nowe techniki efektywniejszej i co ważne, ciekawej oraz przyjemnej pracy z klientem.
Dziękuję Michał !! Warto było tam być !!!
Urszula Lajfert

Psycholog, Psychoterapeuta 


🙂 🙂 🙂

Hej Michał!
Również dziękuję za możliwość uczestniczenia w warsztacie znakomitej jakości, za spotkanie i wspólną podróż, z której wróciłam do domu bogatsza, szczęśliwsza, scentrowana i w dodatku bardziej kompetentna  Jesteś profesjonalistą jakich rzadko się spotyka.
Pracujesz całym sobą, korzystając z wschodnio-sportowo-duchowego doświadczenia, wrażliwości i mądrości, co czyni zajęcia u Ciebie całkiem wyjątkowymi.
Jeszcze raz dzięki!

Dorota Mierzejewska

Psycholog, Coach


🙂 🙂 🙂

Hej Michał,
Bardzo Ci dziękuję za te zajęcia, jest ich za mało oczywiście, bo praca na wartościach okazała się być jednym z mocniejszych sposobów na “otwarcie” moich Klientów. Ty sam masz w sobie tę „iskrę Bożą”, która sprawia, że człowiek wychodzi z zajęć oświecony i tak go trzyma do pierwszej sesji z Klientem, który potrafi sprowadzić na ziemię, uświadomić, że do tego żeby być dobrym coachem jeszcze dłuuuuga droga.
Pozdrawiam
Eliza Pawlik
Coach

Uczestniczka studiów podyplomowych coachingu


🙂 🙂 🙂

hej Michał, mój Coachu,
Absolutnie żadne słowa nie oddadzą w pełni tego, co dał mi Coaching. Ta Twoja niezwykła uważność, spokojna energia i elastyczność z jaką pracujesz pomogły mi się wreszcie odprężyć, głęboki oddech dał dostęp do ogromu uczuć, w tym tych przyjemnych, dawno nie odczuwanych, wyzwolił też złość, która przyniosła ulgę umęczonemu ciału. Kiedy piszę te słowa, łzy same płyną, ze szczęścia, z odzyskanej wolności. Tak jest dobrze. Już dawno nie ma już śladu po bólu, jestem zdrowa, zintegrowana, jestem sobą. Co więcej, odkryłam, że taki stan, stan wewnętrznej mocy, mogę osiągnąć sama, bez trudu, kiedy chcę. Wiem jak, wiem też, co jest dla mnie ważne. Jestem na swojej Drodze!
…a trafiłam do Ciebie w opłakanym stanie, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Korporacyjny stres, te wszystkie „musisz, szybciej, lepiej, więcej, bardziej… ” i tylko narastające przemęczenie, powtarzające się infekcje, brak sensu i celu tego wszystkiego … i ten ból w klatce piersiowej od wielu tygodni… za który, jeżeli zawiniłam, dziękuję Ci moje Serce.
Michał Dziękuję!!!!
Małgorzata Gruszczyńska

🙂 🙂 🙂

Miałam przyjemność uczestniczyć w indywidualnym  procesie coachingowym prowadzonym
przez Michała Kułakowskiego w okresie 20.01-23.04.2012 roku.
W trakcie kilku wspólnych sesji spokój Michała, jego życzliwość i pełna akceptacji postawa połączona z głębokim szacunkiem były dla mnie ogromną pomocą oraz inspiracją w dokonywaniu zmian w osobistym i zawodowym obszarze. Umożliwiły mi zwiększenie jakości codziennego funkcjonowania
i tym samym sprzyjały w tworzeniu mojej nowej rzeczywistości.
W czasie kilkumiesięcznej pracy z Michałem zauważyłam w sobie wiele pozytywnych zmian, przede wszystkim wzrósł mój entuzjazm, życiowa energia oraz wiara we własne możliwości. Dzięki jego konsekwencji, intuicji i umiejętnemu formułowaniu pytań udało mi się podjąć ważne życiowe decyzje.
Prowadzenie coachingu  przez Michała jest dyskretne, a jednocześnie bardzo skuteczne. Potrafi on obdarzyć klienta pełną uwagą i serdecznym wsparciem. Jest przy tym osobą, której można zaufać, która zostawia klientowi swobodę wyboru i całą przestrzeń osobistej wolności, co bardzo sprzyja kreatywności i refleksyjności.
Z pełnym przekonaniem mogę zaświadczyć o zawodowych przymiotach Michała Kułakowskiego oraz polecić go jako kompetentnego i skutecznego Coacha.

Z prawdziwą przyjemnością,
Aneta

🙂 🙂 🙂

Michale,
bardzo dziękuję za coaching. Czas, zaangażowanie jakie mi poświęciłeś, to najcenniejsze dary jakie możesz ofiarować jako coach drugiemu człowiekowi i część z tego mi ofiarowałeś. Dziękuję.
Droga, którą razem przeszliśmy jest dla mnie cenna. Dostrzegałam na niej zarówno swoje ograniczenia, które sama sobie stawiałam, jak i nowe możliwości, inne rozwiązania. Przy Tobie miałam okazję tego spróbować. Mam nadzieję, że również i dla Ciebie był to czas owocny.
Żałuję, że czas ten już się zakończył, ale takie jest życie, ktoś przychodzi, ktoś odchodzi. Oprócz pracy coachingowej, tym co się nauczyłam jest cieszyć się ludźmi, kogo spotykamy w danym momencie życia, „ludzie tak szybko odchodzą”. Ta świadomość to wartość każdej relacji. Będę się teraz nią dzielić z innymi. Dziękuję.
Twoja klientka

🙂 🙂 🙂

„ostatnie zajęcia z Michałem Kułakowskim były balsamem dla mojej duszy…, były prawdziwe, żywe, pełne szacunku, zrozumienia i harmonii. A przy okazji -facet naprawdę ma coś do powiedzenia! Wszyscy byliśmy nim zauroczeni i wspaniale nam się pracowało”.
Uczestniczka studiów podyplomowych z zakresu coachingu

🙂 🙂 🙂

„Moniko, nie wiem w jakim jesteś procesie rozwojowym, ale jest on dla ciebie bardzo korzystny…” –  taką informację dostałam od mojej mentorki – trenerki – po szkoleniu, które obserwowała.
A ja? A ja byłam tak szczęśliwa, gdy to usłyszałam. W zupełności się zgadzam:)
Druga historia, jaką mam w związku z coachingami u Michała to zrozumienie na czym polega gra mistrza. Odkąd pamiętam pragnęłam w nią grać, ale zasady wydawały mi się skomplikowane. Michał poprowadził mnie w miejsce, z którego łatwo dostrzegłam, że nie warto zwlekać.
Już gram…
Monika Kurdej

Trener, coach, właścicielka Training+

🙂 🙂 🙂

Michał,
Czuję się tak jakbym była zakochana ! 🙂
To niesamowite, że można się tak czuć nie mając nawet w zasięgu oka żadnego mężczyzny  🙂
Moje szczęście i radość jaka czerpię teraz z życia wymalowane są na mojej buzi !
Życie jest piękne !
Ściskam,
Małgośka Blank

🙂 🙂 🙂

Michał,
Miałam przyjemność być Twoim słuchaczem :-). To chyba dobre słowo, bo uczestnik mi się biernie kojarzy.
Zajęcia z Tobą się zakończyły, czego bardzo żałuję. Wiedzę, można  przekazywać na wiele sposobów. Ty wybrałeś ten ciepły, ludzki wymiar. Otwierasz ludzi, a bez tego nie ma przepływu, ani wiedzy ani myśli, ani emocji. Na zajęciach z Tobą nie ma walki. Jest poczucie bezpieczeństwa i przyjacielska rozmowa.
Nic nie chowasz dla siebie, co bardzo cenię w nauczycielach.
Dziękuję.
Mam nadzieję na więcej spotkań z Tobą.
*Ja też jestem na swojej Drodze. Tylko długo sobie tego nie uświadamiałam.
Nie mam poczucia przebudzenia, mam poczucie kontaktu ze sobą. Przyjemne uczucie. I zamierzam się nim dzielić z innymi.
Dziękuję za ciepło, oddam je innym :- )

Agata Nowińska
Była dyrektor UZP i Radca Prezesa Rady Ministrów, właścicielka firmy JAVADECOR.
’stolarz jeszcze niezrealizowany’

Uczestniczka studiów podyplomowych z zakresu coachingu 2011 /2012

🙂 🙂 🙂

DZIĘKUJĘ CI MICHAŁ:)
wczorajsze zajęcia były bardzo fajne, dla mnie :). Polubiłam Twój sposób prowadzenia zajęć :). Myślę że dużo zyskałam na nich, a przesadzenie mnie to było wyśmienite przyznam, sama bym na pewno na tym miejscu nie usiadła:).(Dialog wewnętrzny na pewno działał wcześniej).
Odkrywałam potem na każdym odcinku jakąś niespodziankę :).
A na koniec to stało się coś bardzo ważnego dla mnie i byłam bardzo z tego powodu szczęśliwa :).
Beata

Uczestniczka studiów podyplomowych z zakresu coachingu

🙂 🙂 🙂

Czasami jest tak, że znamy siebie samych, swoje słabości i lęki, ale skrywamy je tak głęboko, że do naszej świadomości dochodzi  tylko  niewyraźne echo … Nie dopuszczamy do siebie prawdy
Prawdy czystej i uzdrawiającej.
Następnie dużo czytamy o rozwoju osobistym, o tym co robić żeby zrealizować siebie, jak pozytywnie wpłynąć na swoje życie itd. itd. itd. …
Potem codziennie rano powtarzamy afirmację przed lustrem, wypisujemy swoje cele, codziennie robimy coś, co nas do nich zbliży – działamy … ale pożądany efekt  nie nadchodzi … czujesz, że jest blisko ale nie potrafisz go uchwycić.
Nie jesteśmy w stanie wprowadzić w naszym życiu pozytywnych zmian dopóki nie wybaczymy  rodzicom, mężowi, byłemu szefowi, urazów jakich nam dostarczyli no i oczywiście, dopóki nie wybaczymy sobie własnych błędów z przeszłości.
Weź odpowiedzialność za swoje życie bez obwiniania się.
Dziękuję Ci Michale za pomoc w odnalezieniu brakującego elementu układanki, za pomoc w odnalezieniu prawdy!
Tak jak powiedziałeś : „wielką odwagą jest przyznanie się do swoich lęków „.
Lincoln: „większość ludzi jest tak szczęśliwa, jak sami postanowią”
Pomóżcie sobie! Miejcie wpływ na swoje życie !

Agata Bogońska

Projektantka mody w firmie AQUARII

Uczestniczka Pierwszej Polskiej Edycji You Can Dance!
Autorka książki “Ponownie Niezamężna”

🙂 🙂 🙂

Michał,
podczas naszej pierwszej rozmowy powiedziałam, że chciałabym Ci powiedzieć na zakończenie coachingu: „Michał, już Cię nie potrzebuję”:) i właśnie to mówię !!!
przy okazji DZIĘKUJĘ!
za Twoje profesjonalne podejście!
ciepło, które bije z Twoich OCZU 🙂
zaangażowanie!
TERAZ wiem, Kim jestem, wiem czego chcę, wiem KTO jest najważniejszy,
wiem, że to wszystko dzięki Sobie i Tobie 🙂
P.S. i ta MUZYKA która mnie uspokaja!
potrafię  kontrolować swoje zachowanie
STAWIAM NA SPOKÓJ !
i liczy się tylko TU i TERAZ!

Pozdrawiam,
Małgorzata Blank

🙂 🙂 🙂

Warsztaty polecam każdemu, kto chce się przekonać na własnej skórze,
ile można zyskać pozwalając sobie na wyjście poza utarte schematy posługiwania się wyłącznie intelektem.
Poza tym, byli wspaniali ludzie, intensywna praca, prawdziwa zabawa i dużo,
dużo dobrej energii !!!
Justyna Lach

Coach, szkoleniowiec, HR manager

🙂 🙂 🙂

Michale,
rewelacyjnie, że dzielisz się wiedzą na temat mechanizmów podejmowania właściwych decyzji. Po warsztacie „Jestem na swojej Drodze” zastanawiam się, jak to jest możliwe, że o takich ważnych życiowych aspektach nie mówi się w szkole. Może już wtedy nauczyciel powinien pomóc nam zadawać sobie właściwe pytania? W dorosłym życiu można z wielkim mozołem wspinać się po drabinie, która oparta jest o złą ścianę i stracić mnóstwo czasu.
Warto podarować sobie taki specjalny moment na pytania o drogę, jacy na niej jesteśmy i dokąd ona prowadzi.
Ćwiczenia coachingowe bardzo pomagają!
W ten weekend zobaczyłam co dla mnie naprawdę ważne i na czym powinnam się teraz skoncentrować. Odkryłam swoje hamulce nie tam, gdzie przypuszczałam i odnalazłam swój power, gdzie indziej niż się go spodziewałam. Przyszłam na warsztat z dwoma pytaniami, które skrupulatnie zapisałam. Na koniec zerknęłam na kartkę i… odpowiedź była jasna jak SŁOŃCE . To czego szukałam daleko, okazało się być bardzo blisko.
Dziękuję :)


Edyta

🙂 🙂 🙂

Dwa dni, niby krotko.
Dwa dni, dawno nie spędziłem nawet jednej godziny tak intensywnie patrząc w siebie.
Dwa dni, które pozwoliły mi zatrzymać codzienny bieg.
Dwa dni, wiele cennych uwag od uczestników.
Dwa dni, w przyjaznej, życzliwej atmosferze.
Dwa dni, bez mięsa.
Dwa dni, które pozwoliły mi wyruszyć w nową drogę.
Dwa kroki, od nich zacząłem moja wędrówkę, czas zrobić trzeci.
Dzięki Michał to był naprawdę cenny czas.
Adam

🙂 🙂 🙂

W czasie warsztatu ” Jestem na swojej Drodze” pracowałam nad określeniem, którą drogę nazwałabym „swoją”, sprawdzeniem czy na niej jestem a jeżeli  nie, to co mnie blokuje, co mogę zrobić, żeby jednak wykonać pierwszy krok do tego czego pragnę. Pracowałam nad wątkami osobistymi i zawodowymi, oczywiście gdzieś mi się one łączyły, bo nie ma inaczej.
Były, emocje, strach, łzy, wzruszenie, radość, wszystko co jest w we mnie, sprawdziłam na sobie, że Ja – Człowiek to Ego ze strachem i Duch z miłością. Najważniejszą wartością okazała się miłość, chociaż dochodziłam do niej poprzez różne sytuacje, tęsknoty, pragnienia.
Michał doceniam Twoją uważność na każdego uczestnika, pewnie jesteś ekstra Kompanem Podróży, w moim przypadku okazałeś się ekstra Kompanem w Pierwszym Kroku Podróży, na razie tylko w pierwszym kroku, jak będzie z następnymi… okaże się 😉
Odkryłam w sobie pasje podróżnicze oraz potwierdziłam, że Podróż jest dla mnie fascynacją.
Dziękuję. Dobrze, że jesteś :-)


Małgosia

🙂 🙂 🙂

Bardzo dziękuję! Tak sobie JA wyobrażałam coaching i zajęcia. Przede wszystkim COŚ się działo i szła energia! Zmusiłeś mnie do bycia tu i teraz. Zainspirowałeś. Zaciekawiłeś. Zaintrygowałeś. Świetnie pracujesz z ciałem i ciałem – bez podtekstów:)
No i czuję niedosyt…
pewnie będę Cię śledzić na Twojej i Swojej Drodze:)
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!
Agata

Uczestniczka studiów podyplomowych z zakresu coachingu

🙂 🙂 🙂

Witam,
Dziękuję za bardzo inspirujący i odprężający warsztat 🙂
Jeśli miałabym określić co służyło najbardziej, to powiedziałabym: Twoja autentyczność i prawdziwość. Dzięki temu cały warsztat zapadł mi głęboko w pamięci. Bardzo cenne było ćwiczenie z nawiązywaniem relacji w parach.
Niesamowity przekaz energetyczny i mocno odczuwalne pole relacji.
Dziękuję i do zobaczenia na kolejnym warsztacie 🙂
Pozdrawiam,

Katarzyna Milewska

Uczestniczka studiów podyplomowych z zakresu coachingu

🙂 🙂 🙂

Hej,
Ja również dziękuję za to, że mogłem się czegoś nauczyć od Ciebie.
Jak wspomniałem w rundzie rozgrzewkowej obecnie bardzo mi zależy na doświadczeniu tego o czym mówiłeś, tego co jest napisane w wielu podręcznikach. Nauka przez doświadczanie jest dla mnie bardzo ważna, zarówno dla lepszego zrozumienia tematu, ale również weryfikowanie zanim cokolwiek zaproponuję klientom. Moja żona jest terapeutką pracującą w nurcie Gestalt i bardzo była zaskoczona moimi wrażeniami po pracy w parach. Mówi, że te ćwiczenia koniecznie musi wykorzystać na swoim warsztacie 🙂
Michał, odebrałem Cie jako ciepłą osobę, którą mógłbym obdarzyć dużym zaufaniem. Czułem się bezpiecznie, a to chyba jest ważny element pracy z coachem. Widać było również Twoje zaangażowanie podczas zajęć, chęć przekazania nam wiedzy, byłeś świadomy jaki masz plan i jak go zrealizować.
Więcej grzechów nie pamiętam 🙂
Życzę Ci powodzenia na Twojej Drodze, gdziekolwiek się udasz.
Pozdrawiam,

Tomasz

Uczestnik studiów podyplomowych z zakresu coachingu

🙂 🙂 🙂

Witaj Michał !
Bardzo dziękuję za dzisiejsze zajęcia.
Niewątpliwie podniósł się mój poziom motywacji, poczucie wartości i wiara że jednak może mi się uda zrealizować to co mam w głowie.
Mam nadzieję, że będę potrafiła umacniać w sobie tę  wiarę. No i szacun dla Twoich pasji, nurkowanie, egzotyczne podróże (Indie, Tajlandia).
Szczerze podziwiam!


Pozdrawiam,
Kasia

🙂 🙂 🙂

Cześć Michał,
Chciałam Ci tylko podziękować za poświęcony dla mnie czas. Nie każdy potrafi przemawiać do ludzi, do ich umysłów, serc, do ich wnętrza. Nie każdy potrafi innym otworzyć oczy, żeby „szerszym spojrzeniem” umieli spoglądać na świat. Ty swoimi słowami, tym co mówisz i w jaki sposób to robisz sprawiasz po prostu radość 🙂
Nie tylko na zajęciach, które prowadzisz ale i w życiu.
Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam,

Dorota

🙂 🙂 🙂

Witam Cię serdecznie Michał,
Piszę do Ciebie na świeżo by myśli moje nie umknęły 🙂
Przede wszystkim chcę Ci bardzo podziękować za zajęcia z Tobą, za sposób w jaki je prowadziłeś, za Twoją uważność na każdego człowieka,  za wiarę jaką masz w sobie i pozwalasz jej emanować pięknem na zewnątrz.
Dziękuję Ci za głębokie pytania, po których ja chcę zatrzymać się w życiu, za słowa, które otwierają moją pozszywaną duszę bez bólu.
Dziękuję Ci za wszystkie metafory i za wyjątkową uważność na ludzkie uczucia.
Potrzebuję Ci o tym napisać, ponieważ stoję w życiu na rozstrzale dróg i nie wiem którą iść.. szukam jedności, szukam zrozumienia, szukam wiary i szukam siebie… Zajęcia z Tobą powodują, że pomimo przeciwności ja mam chęć i odwagę by iść dalej.. By szukać… nie mam odwagi by decydować a może ją mam lecz o tym nie wiem…
Mam odwagę, by się wrócić i przepracować sprawy z przeszłości. DZIĘKUJĘ CI…
Pozdrawiam Cię ciepło,

Agi

🙂 🙂 🙂

Efekt kilku pierwszych spotkań rozwojowych z Michałem był dla mnie niesamowity i po latach stanów depresyjnych oraz tak zwanego przeze mnie „chronicznego braku celu”, obudziłem się z zimowego snu. 🙂 Dokonałem zmiany, której chciałem dokonać od lat, męcząc się i szarpiąc, borykając z depresją, czując się niewygodnie w swoim życiu jak w za ciasnych butach. Ta zmiana była bardzo prosta, niepozorna i delikatna jak ziarenko na twardej i wyschniętej ziemi. Niezwykłość polega na tym, że ta zmiana to właśnie pewność, że to ziarenko wyrośnie. Pojawiła się energia, ruszyła jakaś maszyneria, która cały czas się rozpędza i nie da się już jej zatrzymać. Widzę sens w tym co robię, złapałem kontakt ze sobą i swoim ciałem, otwieram się, patrząc na siebie i innych z coraz większą akceptacją, jedna po drugiej odnajduję i usuwam blokady i uprzedzenia, które miałem, coraz łatwiej przyjmuję rzeczy, zjawiska i ludzi takimi jakimi są, rozpoznaję swoje stany i obserwuję ich cykliczność uznając za naturalne, potrafię uspokoić rozbiegane myśli, skoncentrować się na celu i wartościować zadania, czuje się coraz bardziej spełniony, głęboko wierzę w to, że odnalazłem swoją drogę i prowadzi ona do poczucia satysfakcji, szczęścia i spełnienia w życiu. Na tej drodze spotykam wspaniałych ludzi, którzy dają mi wsparcie i uczucie, że nie jestem sam w tym co robię. Pierwszy raz w życiu czuję, że cokolwiek się wydarzy będzie dobre i przybliży mnie do spełnienia moich pragnień. Pozbyłem się strachu przed jutrem. Ocknąłem się, obudziłem w sobie siłę i przejąłem ster, teraz obieram kurs na Nord i rozwijam żagle :).
Dzięki Michał za to, że dałeś mi kompas!
Tomek

🙂 🙂 🙂

Bardzo długo się zastanawiałam co napisać, co najbardziej mi się podobało i co najbardziej utkwiło mi w głowie. Przede wszystkim chciałam bardzo podziękować wszystkim uczestnikom, że stworzyli wspaniałą atmosferę w trakcie szkolenia. Tobie Michale, dziękuję za ogrom wiedzy jaki nam przekazałeś w bardzo interesującej formie.
Szkolenie było dla mnie niezwykle ciekawe, z wielką przyjemnością słuchałam i uczestniczyłam w całych warsztatach. Uważam, że wszystkie informacje oraz ćwiczenia praktyczne bardzo nam się przydadzą, aby dobrze się przygotować i poprowadzić nasze szkolenia.

Pozdrawiam,

Agnieszka Gajda

Customer Service Center Warszawa
 Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.

(usługa w zakresie szkolenia trenerów – ekspertów Wave 2 na rzecz Coca-Cola HBC Polska sp. z o .o. realizowana była za pośrednictwem firmy Future Centre Training Corporation )

🙂 🙂 🙂

Hej, 
wrażenia: super przygotowanie prowadzącego do zajęć, otwartość i szczerość do grupy, wciągnięcie wszystkich do uczestnictwa w warsztatach. Dla mnie najciekawsze było poznanie własnego profilu osobowości, poznanie sposobu na wprowadzanie się w stan trenerski, kreatywność współuczestników – tematy prezentacji.
Szczerze ?
Przyszłam jako gość, wyszłam jako prawdziwy uczestnik z „powerem” do dalszego działania w temacie W2 – miałam zaplanowane skończyć tłumaczenie swojej prezentacji do piątku, a udało się w środę.
Elwira Burmer,
Cold Drink Controller
 Serwis Techniczny Gdynia

(usługa w zakresie szkolenia trenerów – ekspertów Wave 2 na rzecz Coca-Cola HBC Polska sp. z o .o. realizowana była za pośrednictwem  firmy Future Centre Training Corporation )

🙂 🙂 🙂

Dziękuję za naprawdę mocne szkolenie Train The Trainer. Mógłbym bardzo dużo wymieniać, same superlatywy tego szkolenia, może tak krótko. Atmosfera była bardzo luźna i dobra do nauki. Twoja osoba Michale miała na to duży wpływ. Moim zdaniem ten, kto przyjeżdża na szkolenie tego typu wystarczy, że nie boi się wystąpić przed małą publicznością, a reszta pójdzie bardzo szybko. Na pewno wyniosłem dużo doświadczenia i technik trenerskich typowo od „kuchni”.
Nauczyłem się jak prowadzić szkolenie, co mówić, jak pytać uczestników żeby byli zaangażowani, jak rozpoznać typy uczestników etc…
Pozdrawiam,

Rafał
P.S. mam nadzieje ze jeszcze kiedyś, znów będę miał przyjemność nauczyć się czegoś od ciebie Michał. Wielki szacun.
Rafał Sobacki,

Specjalista ds. Rozwoju Rynku w Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.
 Bydgoszcz

(usługa w zakresie szkolenia trenerów – ekspertów Wave 2 na rzecz Coca-Cola HBC Polska sp. z o .o. realizowana była za pośrednictwem  firmy Future Centre Training Corporation )

🙂 🙂 🙂

Cześć Michał,
przede wszystkim bardzo dziękuję za poświęcony czas, pomoc w uświadomieniu wielu istotnych kwestii oraz życzliwe i uczciwe podejście.
Mam kilka refleksji po naszym spotkaniu/konsultacji i chce się z Tobą nimi podzielić, bo może będą dla Ciebie ważne:
– nie wiem jak to się stało, ale mam „wolną głowę” i czuję, że wreszcie jestem w swojej skórze
– moje samopoczucie było dokładnie takie jakie określiłam, że chciałabym mieć po tym spotkaniu (to jakieś czary mary ?)
– wiem teraz w jakim jestem miejscu i jak wiele udało mi się zmienić ostatnio codziennie nad sobą pracując
– wiem też że praca nad sobą sprawia mi ogromną frajdę i trudne sytuacje nie są walką a wyzwaniem
– wiem o jaką wartość chce teraz zadbać i że będzie to miało wpływ na pozostałe wartości
– czuję, że miłość mam w sobie, bo już dzisiaj mogę góry przenosić, a eksperyment działania z serca nie z głowy myślę, ze podpowie mi jak pielęgnować tą wartość w sobie, jak bezpośrednio wpływa ona na otaczających mnie ludzi i jak ważna jest w moim życiu
– mam świadomość siebie i wpływa to na moje podejście do życia i ludzi
– jestem spokojna bo mam poczucie, że zmierzam we właściwym kierunku (moim kierunku)
– mam poczucie że moim przeznaczeniem jest działanie w swoim tempie i nie przyspieszanie w nienaturalny dla mnie sposób
– chcę korzystać z całego swojego potencjału i codziennie stwarzać sobie moje własne możliwości do rozwoju
To spotkanie było dla mnie inspirującym doświadczeniem i towarzyszył mu raczej spokój niż entuzjazm. Teraz wiem, że takie doświadczenia też są dla mnie ważne i ogromnie cenne. Cieszę się, że posłuchałam serca i skorzystałam z szansy na rozwój, którą od Ciebie dostałam.
Zaryzykowałam i to była dobra decyzja. Wynik: 1 : 0 dla serca mam wrażenie że eksperyment zaczął się wcześniej niż myślę, a mianowicie od podjęcia decyzji o przyjęciu Twojej oferty .
BARDZO DZIĘKUJĘ !
Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Włodarczyk

Trener, Właściciel Akademii Szkoleń EM&KA TEAM

🙂 🙂 🙂

Michałku, coaching to trudna praca, ale praca z tobą to wielka przyjemność. Będę pisała bez głębokich przemyśleń, ale to, co mi serce dyktuje.
Nigdy nie myślałam, że kilka sesji z coachem da tak dużo, odkryje tyle rzeczy o których, być może człowiek wie, tylko gdzieś w codziennym pędzie zapomniał.
Pomogłeś mi przede wszystkim zadbać o siebie, o swój wewnętrzny spokój, harmonię i zdrowie. Pokazałeś jak to w prosty a jednocześnie znaczący sposób przekłada się na wyniki w pracy, na relacje z ludźmi oraz inne obszary życia. Zaczęłam lepiej organizować sobie pracę, wprowadziłam więcej ładu, najpierw sprawy ważne, to, co zaplanowane, jeśli wynikają inne problemy, to w kolejności i ważności, nie ma już w mojej pracy tyle chaosu.
Przestałam bać się podejmować trudne decyzje, one będą trudne, ale wiem, że czasem są konieczne i w zależności od sytuacji muszą być podjęte dla dobra korporacji, moich pracowników a również i tu chylę czoła dla mnie. Dokonałeś cudu potrafiłeś pomóc mi żebym zauważyła siebie.
Pewnie nie ma dnia, żebym nie wykorzystywała w pracy czy życiu wiedzy, doświadczeń, których mnie nauczyłeś czy wspólnie wypracowaliśmy.
Michał jeszcze raz ogromne, ogromne dzięki, muszę kończyć, bo się rozkleję, mój Aniele Stróżu.
I jeszcze jedno, to ty kazałeś mi szukać rozwiązań ,nie dawałeś „gotowców”, nie zawsze było łatwo, ale tak trzymaj, rozwiązywanie dobrze problemów, to sztuka,
Więc ucz tego nadal !!!
Do zobaczenia,

Wanda Olszewska

Dyrektor Oddziału Poznań ING Usługi Finansowe S.A.

🙂 🙂 🙂

To był niewiarygodnie cudowny warsztat w najbardziej właściwym momencie mojego życia. Spokój, akceptacja i miłość we wspieraniu pozytywnych zmian były wszechobecne. Wspaniale jest poczuć, że są dookoła cudowni ludzie i można z ich udziałem pójść do przodu nawet, gdy masz świadomość że to wymaga wysiłku i konsekwencji. A co, jak i kiedy to zrobisz zależy tylko od Ciebie.
Dorota Brocławska

Coach EPC

🙂 🙂 🙂

Miałem przyjemność uczestniczenia w cyklu szkoleń coachingowych prowadzonych przez Pana Michała Kułakowskiego. Zajęcia były przeprowadzone profesjonalnie, a dobór tematów odzwierciedlał rzeczywiste potrzeby szkoleniowe. Jestem pod wrażeniem poziomu merytorycznego jaki prezentuje Pan Michał w szczególności wiedzy z psychologii, znajomości różnego rodzaju technik czy talentu przekazywania informacji. Ciągła praca nad własnymi kompetencjami pozwala realizować kolejne etapy rozwoju oraz podejmować i osiągać coraz to nowsze wyzwania.
Andrzej Rogowski,
Store General Manager 
Dyrektor Hali Kielce 
Makro Cash and Carry Polska S.A. (Rok 2008)

🙂 🙂 🙂

Dałeś mi Michał to, czego mi zawsze brakowało. Dużo refleksji – zatrzymania się i popatrzenia z innej perspektywy na różne rzeczy i to jak sobie mogę poradzić z trudnymi sprawami.
DZIĘKI.
Pozdrawiam,

Małgorzata Olejnik

Dyrektor Oddziału Rzeszów ING Usługi Finansowe S.A.

🙂 🙂 🙂

Z Panem Michałem Kułakowskim miałem przyjemność mieć cykl 6-ciu spotkań coachingowych w terminie 22.04  – 17.10.2008.
Pan Michał Kułakowski dzięki swojej otwartości i komunikatywności łatwo nawiązuje  kontakty oparte na partnerstwie i współpracy. Jest osobą ambitną, obowiązkową i konsekwentną. W czasie naszej pracy coachingowej trafnie i szybko pomógł mi zidentyfikować moje umiejętności managerskie do dalszego rozwoju. Swoim zaangażowaniem i entuzjazmem motywował mnie pozytywnie do dodatkowej pracy własnej, oraz rozwinął potrzebę doskonalenia swoich kompetencji managerskich. Konsekwentnie realizował wspólnie wyznaczone cele coachingu.
Umiejętności i wiedza zdobyta podczas wspólnych spotkań pozytywnie wpływa na jakość mojej codziennej pracy, za co serdecznie dziękuję Panu Michałowi.
Robert Wojtan,

Store General Manager
 Dyrektor Hali Wrocław
 Makro Cash and Carry Polska S.A.

🙂 🙂 🙂

Chciałbym podziękować za warsztaty, na których mogłem być i brać udział. Pokazały mi jak można pracować z Klientem i jak można samemu się wyciszyć. Po prostu warto było przeżyć i tylko ten wie, kto to przećwiczył. Michał rób to dalej, bo robisz to wspaniałe.

Masz talent, tak trzymaj.

Dzięki Ci wielkie.
Henryk Pisiński

Dyrektor Administracyjny Akademii Leona Koźmińskiego (Rok 2009)

🙂 🙂 🙂

Praca z Panem, Panie Michale była dla mnie wielką przyjemnością, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści w postaci nabytych umiejętności. Bardzo trafnie na pierwszym spotkaniu zauważył Pan i określił zachowania, które mogę rozwinąć. Następnie dzięki odpowiednim narzędziom i metodom pracy bardzo skutecznie te obszary pomógł mi Pan udoskonalić. Dzięki swojej otwartości i bezpośredniemu podejściu umożliwiał Pan bardzo dobry kontakt, który ułatwiał ćwiczenie nowych umiejętności. Dzięki naszym spotkaniom czuję się teraz lepiej zorganizowanym i pewniejszym siebie człowiekiem. Pana duża wiedza i zaangażowanie w to co Pan robi potwierdza Pana profesjonalizm.
Wszystkiego dobrego,

Sławek Pośpiech

Store General Manager
 Dyrektor Hali Białystok 
Makro Cash and Carry Polska S.A.
(Rok 2008)

🙂 🙂 🙂

Uczestnictwo w warsztatach z coachingu pozwoliło mi zdobyć wiedzę oraz umiejętności, które z pewnością wykorzystam nie tylko w pracy zawodowej . Zdecydowanym plusem jest fakt, że z takiej formy rozwoju mogą skorzystać zarówno osoby mające już doświadczenie w coachingu, jak i takie, które zaczynają swoją pracę z klientem.
Doświadczenie to wprowadziło w mój świat dużo pozytywnej energii . Z czystym sumieniem mogę polecić warsztaty każdej osobie chcącej rozwijać się w tej dziedzinie.

Pozdrawiam,

Joanna Kuk

🙂 🙂 🙂

hej Michał,
chciałam ci bardzo podziękować za to że mogłam skorzystać z twoich warsztatów. Naprawdę było warto.  To było bardzo fajne doświadczenie. Fajnie się bawiłam. Podoba mi się to, co robisz, nawet bardzo. Bardzo dobrze pracujesz z ludźmi i niezwykle zaufanie wzbudzasz, to bardzo cenne. Dobry duch z ciebie:) Z dobrą energią :)
 Mnie dziś troszkę pozamiatało – bo odkryłam mała rzecz, która mi truszkę brzuchol kręci, ale akurat to odkrycie, uważam za dobre i pozytywne, ah ta świadomość 🙂  dziękuję bardzo bardzo:)
Małgorzata Morawska (Rok 2009)

🙂 🙂 🙂

Firma MetaSolutions, jako firma przygotowująca oraz prowadząca szkolenie dla pracowników działu handlowego firmy POLTRA, zasługuje na najlepszą ocenę zarówno za zaangażowanie w przygotowanie szkolenia jak również pełen profesjonalizm prowadzonych zajęć. Na szczególną uwagę zasługuje forma prowadzonych zajęć. Umiejętności trenera Michała Kułakowskiego pozwoliły zrealizować założone cele szkolenia oraz uzyskać bardzo wysokie oceny uczestników. Treść i forma szkolenia pozwoliły uczestnikom  poprawić sposoby komunikacji z klientem oraz wewnątrz organizacyjne.
Firma MetaSolutions oraz trener Michał Kułakowski to gwarancja powodzenia prowadzonych szkoleń i treningów.
Zbigniew Dec

Dyrektor Handlowy w firmie POLTRA Sp. z o.o.

🙂 🙂 🙂

Warszawa, dn. 20.02.2008

Od maja 2007 roku Pan Michał Kułakowski współpracuje z Klubem Myśli Społecznej INICJATYWY realizując warsztaty umiejętności trenerskich oraz szkolenie autoprezentacja i komunikacja trenera.
Przeprowadzone warsztaty były przygotowane rzetelnie, dynamicznie i ciekawie. Uczestnicy ocenili je bardzo wysoko.
W ramach współpracy Klubu Myśli Społecznej Inicjatywy z Collegium Civitas (CC) Pan Michał Kułakowski przygotował i przeprowadził warsztaty z zakresu skutecznej komunikacji dla studentów kierunku socjologia magisterskich studiów uzupełniających (specjalizacja psychologia społeczna). Z zebranych opinii studentów wynika, że uczestnicy wskazywali na wysoki poziom energii, ciekawe i przydatne ćwiczenia. W najbliższym semestrze planowane są kolejne zajęcia
w CC.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panem Michałem Kułakowskim, który przygotowuje
i prowadzi szkolenia z pasją i profesjonalizmem.
Z wyrazami szacunku,

Katarzyna Iwińska
Koordynatorka Programu Szkoleń

Klub Myśli Społecznej INICJATYWY

🙂 🙂 🙂

Jeśli również Ciebie wzywa do Drogi, do tworzenia z pasją, tworzenia na pożytek własny
i innych, zapraszam do kontaktu. Zobaczmy, co wspólnie możemy zrobić. Serdecznie pozdrawiam,
Michał Kułakowski

 

10 + 6 =